AktualnościMiasto i region

Słynnemu zawodnikowi Włókniarza zakończy się wkrótce kontrakt. Czy zostanie w Częstochowie?

Po sezonie 2022 Leon Madsen, wieloletni żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa, będzie wolnym zawodnikiem w PGE Ekstralidze, ponieważ kończy mu się kontrakt w naszym klubie. Czy po tegorocznych rozgrywkach nadal będzie jeździł w biało-zielonych barwach?

Duńczyk jeździ w Częstochowie nieprzerwanie od 2017 roku. Bardzo szybko stał się liderem drużyny, ale także ulubieńcem publiczności. Za rok kończy mu się umowa, ale nikt w Częstochowie nie przyjmuje do wiadomości, że zawodnik odejdzie do innego klubu.

– Przyszłość Madsena w Częstochowie jest zależna od jednej rzeczy. Wszystko zależy od tego jak Włókniarz spisze się w kolejnym sezonie PGE Ekstraligi. Nie wydaje mi się, żeby Madsen chciał jeździć w klubie, który kolejny rok z rzędu nie może awansować do czołowej czwórki – mówi były zawodnik Michał Aszenberg portalowi Onet.pl. – Podejrzewam, że mimo wszystko Michał Świącik go nie puści. Duńczyk wszedł na taki poziom, że Włókniarz nie będzie mógł sobie pozwolić na jego odejście.

Pod znakiem zapytania jest także przyszłość we Włókniarzu Fredrika Lindgrena. Kontrakt Szweda także niebawem wygasa, a miniony sezon, zdaniem znawców tematu, nie należał do jego najlepszych. Ze względu na brak jakichkolwiek transferów ze strony Michała Świącika, prezesa klubu, nadchodzący sezon może być decydujący dla sportowca.

fot.: TVP Sport