AktualnościKulturaMiasto i region

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ,,Zgrywus” już w maju

W weekend 28 i 29 maja w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie odbędzie się Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ,,Zgrywus”, adresowany do wszystkich amatorek i amatorów gier planszowych. Organizator zapowiada wstęp wolny dla wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział.

Festiwal ,,Zgrywus” – w zamyśle organizatora – ma dołączyć do czołówki ,,planszówkowych” wydarzeń w kraju. Na podobne wydarzenia w innych dużych miastach (Katowicach, Warszawie, Gdańsku) ściągają gracze z całej Polski. Częstochowa – z racji dobrej lokalizacji – również ma szansę przyciągnąć amatorki i amatorów gier bez elektroniki z wielu zakątków kraju.

Hala Sportowa na Zawodziu pomieści dużą wypożyczalnię gier i kilkadziesiąt stołów do rozgrywek. Ponad 400 gier, z których będzie można skorzystać, ma zapewnić praktycznie niewyczerpaną możliwość zabawy wszystkim gościom przez dwa dni. Znawcy ,,planszówek” zapewnią początkującym pomoc w wyborze gier i opanowaniu ich zasad. Wystawcy z całego kraju będą prezentować i sprzedawać swoje produkty z branży ,,rozrywek bez prądu”. Można też oczekiwać turniejów i konkursów z nagrodami. W salach konferencyjnych uczestniczki i uczestnicy chcący odpocząć od samej gry będą mogli wziąć udział w panelach czy wykładach. A jako że impreza nawet w samym tytule podkreśla swój ,,rodzinny profil”, w programie mają znaleźć się też zabawy dla dzieci czy pokaz iluzjonistyczny. Organizatorzy zapowiadają, że stroną gastronomiczną wydarzenia zajmą się food trucki w pobliżu Hali przy ul. Żużlowej 4.

Szczegółowy program – wraz z listą wystawców – ma być udostępniony gdy będzie się zbliżał termin imprezy. Festiwal już funkcjonuje jako wydarzenie na Facebooku. Tam też można poszukiwać bieżących informacji na jego temat.

źródło: UM Częstochowa