AktualnościMiasto i region

Raków wicemistrzem Polski! Ivi Lopez nadal w składzie, ale szykują się inne zmiany

Raków Częstochowa pewnie pokonał Lechię Gdańsk i zapewnił sobie wicemistrzostwo Polski. Nasza drużyna powtórzyła więc wyniki z poprzedniego sezonu, kiedy również zdobyła Puchar Polski i srebrny medal PKO Ekstraklasy. Mistrzem Polski został Lech Poznań, który wraca na tron po siedmiu latach.

Wraz z końcem sezonu w drużynie czerwono-niebieskich mają zajść pewne zmiany, jednak nie dotyczą one tej, o której najczęściej się spekulowało. Ivi Lopez bowiem, który dzięki strzeleniu dwóch bramek podczas meczu z Lechią Gdańsk zapewnił sobie tytuł króla strzelców PKO Ekstraklasy, prawdopodobnie pozostanie w Rakowie na przyszły sezon.

Ivi Lopez to bez wątpienia lider Rakowa Częstochowa. Bez Hiszpana nie byłoby wicemistrzostwa Polski i Pucharu Polski. Ale jego świetna postawa ma również inne konsekwencje. Ivi Lopez na pewno nie będzie narzekał na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Kibice Rakowa z kolei nie wyobrażają sobie drużyny bez Iviego, czemu dali wyraz w sobotę na Placu Biegańskiego. Hiszpan otrzymał największą owację, a kibice krzyczeli “Zostań z nami!”.

Do pewnych zmian w Rakowie jednak dojdzie. Po sezonie z klubu odejdą Jakub Arak i Dominik Wydra. Obaj nie przedłużą wygasających kontraktów. Piłkarze nie odegrali w mijającym sezonie znaczących ról. 27-letni napastnik był wyłącznie zmiennikiem. Jego bilans to 38 meczów, ale tylko 7 w pierwszym składzie. Jedyne 2 bramki zdobył w zeszłym sezonie. W przypadku 28-letniego pomocnika mowa o jeszcze słabszym dorobku. Austriak głównie z powodu kontuzji zaliczył ledwie 4 mecze. Nie strzelił gola ani nie zapisał asysty.

Wcześniej Raków poinformował, że z klubem pożegnają się asystent trenera Dariusz Skrzypczak i trener bramkarzy Jarosław Tkocz.

fot.: onet.pl