Aktualności

Raków Częstochowa – przygotowania do rundy wiosennej

Trwa przerwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Medaliki wrócą do treningów 3 grudnia. Zimą drużyna odbędzie dwa zagraniczne zgrupowania.

Jak zawsze na początku okresu przygotowawczego zawodnicy przejdą kompleksowe badania motoryczne i będą trenować na własnych boiskach. 9 grudnia rozpocznie się pierwsze zgrupowanie w Holandii, gdzie podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrają trzy mecze sparingowe. Po powrocie z obozu drużyna uda się na przerwę świąteczno-noworoczną, a tuż po niej wyruszy na drugie zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie rozegra minimum 4 sparingi. Ich szczegółowy harmonogram opublikujemy w późniejszym czasie.

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zaplanowano na 28-29 stycznia. Na inaugurację piłkarskiej wiosny nasz zespół zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

Ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:

3 grudnia – powrót do treningów

9-17 grudnia – zgrupowanie w Holandii

2-21 stycznia – zgrupowanie w Turcji

28-29 stycznia – inauguracja rundy wiosennej

Harmonogram meczów sparingowych podczas zgrupowania w Holandii:

10 grudnia – PSV Eindhoven

14 grudnia – RSC Anderlecht

17 grudnia – Fortuna Sittard

PSV Eindhoven to aktualnie 3. drużyna holenderskiej Eredivisie, a w swoim dorobku ma m.in. 24 tytuły mistrza Holandii, Puchar Mistrzów i Puchar UEFA. RSC Anderlecht zajmuje 11. miejsce w tabeli belgijskiej Jupiler League i jest najbardziej utytułowanym klubem Belgii mającym w gablocie m.in. 34 trofea za zdobycie mistrzostwo kraju, Puchar UEFA oraz dwukrotnie zdobyty Puchar Zdobywców Pucharów. Na zakończenie zgrupowania nasza drużyna zagra z Fortuną Sittard, 12. drużyną Eredivisie.

Źródło: Raków Częstochowa