AktualnościMiasto i region

Raków Częstochowa otrzymał od władz miasta dofinansowanie i list gratulacyjny za wygraną z Lechem Poznań

Raków Częstochowa odniósł kolejny sukces, pokonując w meczu o Superpuchar Polski drużynę Lecha Poznań – aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej. W związku z tym w czwartek 14 lipca prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym złożyli list gratulacyjny na ręce prezesa klubu Adama Krawczaka.

Spotkanie, w którym uczestniczył również przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan, było okazją do podpisania umowy opiewającej na kwotę 1,7 mln zł dla klubu. Raków otrzymał ją, ponieważ zwyciężył w przetargu na „Promocję miasta poprzez sport – poprzez piłkę nożną”, ogłoszonym w 2022 r. przez Miasto Częstochowa. W ramach wygranego przetargu Raków będzie promował Częstochowę między innymi poprzez umieszczenie jej logo na koszulkach i spodenkach meczowych pierwszej drużyny oraz pozostałym sprzęcie klubowym, używanym przez zawodników i sztab szkoleniowy. Logo miasta pojawi się również na terenie obiektu klubowego, a także w jego materiałach promocyjnych.

Gratulacje i umowa zostały przekazane w czwartek włodarzom klubu na płycie głównej stadionu MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83.

– Jako klub czynimy regularne postępy. Od kilku lat pniemy się w górę jako organizacja. Jeszcze mamy długą drogę przed sobą, by stać się wielkim Rakowem, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy coraz większe wsparcie ze strony miasta. Na pewno liczymy na więcej. Postaramy się naszymi wynikami przynosić coraz więcej dumy naszemu miastu i mieszkańcom – podkreślił Adam Krawczak, prezes zarządu Rakowa.

na podstawie informacji ze strony Rakowa Częstochowa
fot.: Raków Częstochowa