AktualnościMiasto i region

Raków Częstochowa będzie od kwietnia zarządzał MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83.

Raków Częstochowa będzie od kwietnia zarządzał MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. Umowa z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Częstochowie została podpisana do końca 2024 roku.

W ramach dzierżawy klub przejmie kompleksowe zarządzanie stadionem i otaczającym go terenem w zakresie dotyczącym codziennego użytkowania i spraw technicznych. To wiąże się z przejęciem kosztów utrzymania obiektu, ale także z czerpaniem korzyści wynikających z zarządzania stadionem. Klub będzie miał też prawo do dokonywania za zgodą MOSiR dodatkowych prac adaptacyjnych i remontowych, które wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie obiektu. Obowiązkiem klubu pozostaje zapewnienie Urzędowi Miasta Częstochowy możliwości prowadzenia zadań inwestycyjnych i remontowych po wspólnym uzgodnieniu zakresu i terminu realizacji. Na czas trwania umowy klub zobowiązał się do udostępnienia zaplecza treningowego i boisk dla akademii szkolącej dzieci i młodzież.

Umowa dzierżawy wejdzie w życie wraz z początkiem kwietnia i potrwa do końca 2024 roku. Warto dodać, że Urząd Miasta Częstochowy przygotowuje się do realizacji drugiego etapu rozbudowy MSP „Raków”, starając się o pozyskanie dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu wsparcia inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu dotyczy blisko 8,5 miliona złotych, a planowany wkład miasta to ponad 6,5 miliona złotych.

Do tej pory administratorem obiektu o powierzchni ponad 6,8 hektara był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, mający tzw. trwały zarząd nad MSP Raków w imieniu Miasta Częstochowy.

źródło: UM Częstochowy