AktualnościMiasto i region

Przywłaszczyli sobie ponad 17 tys. zł. Teraz grozi im kara do 3 lat więzienia

O tym, że nie warto być nieuczciwym, przekonało się dwoje mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Na jednym z parkingów przy wodzisławskim centrum handlowym przywłaszczyli sobie zagubioną saszetkę ze znaczną ilością gotówki. Dociekliwość śledczych pozwoliła w szybkim czasie ustalić sprawców przestępstwa i odzyskać cześć pieniędzy.

Tydzień temu do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zgłosiła się mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Kobieta zawiadomiła o kradzieży saszetki, w której było ponad 17 tys. złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie. Dzięki dokładnemu zbadaniu miejsc, w których przebywała przed utratą gotówki, udało się ustalić, że saszetka została zagubiona na jednym z parkingów mieszczących się przy centrum handlowym w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławscy śledczy przeanalizowali monitoring, który zarejestrował mężczyznę i kobietę, którzy zabrali zagubioną saszetkę z pieniędzmi, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia.

Dociekliwość policjantów pozwoliła na szybkie ustalenie tożsamości nieuczciwych znalazców. Kilka dni później wodzisławscy kryminalni zatrzymali sprawców przywłaszczenia, którymi okazali się 37-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego i jego 29-letnia partnerka. Stróże prawa odzyskali część przywłaszczonej przez nich gotówki, która wróciła do prawowitej właścicielki. Nieuczciwym znalazcom grozi kara nawet 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KWP Katowice