AktualnościMiasto i region

„Przyczyną śmierci było zaczadzenie”. Tajemnicza śmierć małżeństwa z Łobodna wyjaśniona

Częstochowska prokuratura rozwiązała sprawę zagadkowej śmierci małżeństwa w Łobodnie. Do tragedii doszło rok temu, 3 lutego 2021 roku. Na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki małżeństwa. Okazało się, że przyczyną śmierci kobiety i mężczyzny było zaczadzenie, spowodowane wadą instalacji grzewczej.

Do tragedii doszło 3 lutego 2021 roku w Łobodnie pod Kłobuckiem. Około godz. 20:45 zaniepokojeni mieszkańcy zadzwonili do Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, aby poinformować, że na jednej z posesji leży kobieta, która nie reaguje na wołanie i nie daje oznak życia. Drzwi do domu były otwarte. Na miejsce skierowano policję i straż pożarną. Niestety okazało się, że 56-letnia kobieta nie żyje. W domu znaleziono zwłoki jej 61-letniego męża.

Straż pożarna zbadała stężenie tlenku węgla w budynku, ale normy nie były przekroczone. Sekcja zwłok z kolei nie wykazała żadnych obrażeń zewnętrznych bądź wewnętrznych. Odpowiedź dały dopiero badania toksykologiczne.

– Przyczyną śmierci było zaczadzenie, co potwierdziły wyniki badań toksykologicznych – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Podczas śledztwa ustalono, że instalacja grzewcza w domu była w fatalnym stanie technicznym. W związku z tym śledztwo zostało umorzone.

fot.: Polska Press