AktualnościMiasto i region

Przeprowadzono badania genetyczne zwłok z Romanowa. Ciała należą do zaginionych kobiet z Częstochowy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Częstochowie odwołują poszukiwania za zaginioną 45-letnią Aleksandrą W. i jej 15-letnią córką Oliwią W. Zwłoki zaginionych zostały odnalezione w kompleksie leśnym w Romanowie w dniu 21 lutego br. Badania genetyczne potwierdziły ostatecznie ich tożsamość. 

Częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzili intensywne poszukiwania 45-letniej mieszkanki Częstochowy i jej 15-letniej córki. Zaginione 10 lutego opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. 13 lutego na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy i nie współpracował z organami ścigania, dlatego kryminalni włożyli wiele pracy w to, by ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się 10 lutego i cały czas prowadzili poszukiwania za zaginionymi. Na podstawie analizy zgromadzonych informacji udało się zawęzić rejon poszukiwań do miejscowości Romanów. Ustalenia policjantów potwierdził również świadek, który w rejonie kompleksu leśnego widział samochód, należący do zaginionej 45-latki.

Częstochowscy policjanci wsparci policjantami z komendy głównej, Katowic i Wrocławia oraz funkcjonariuszami straży pożarnej z Częstochowy od wczesnych godzin porannych 21 lutego br. przeczesywali zalesiony teren w Romanowie. Przed południem odnaleźli zakopane na głębokości około metra ciało 45-letniej Aleksandry W. oraz truchło psa, a kilka metrów dalej ukryte w ten sam sposób ciało jej 15-letniej córki. W związku z tym, że najbliżsi nie byli gotowi na udział w identyfikacji zwłok, prokurator zdecydował, że ich tożsamość zostanie ustalona na podstawie wyników badań genetycznych. Otrzymane dzisiaj wyniki przeprowadzonych badań jednoznacznie potwierdziły, że ujawnione w kompleksie leśnym ciało 45-letniej kobiety i 15-letniej dziewczyny to zaginione mieszkanki Częstochowy. 

W związku z powyższym prosimy o usunięcie ze swoich zasobów komunikatu o zaginięciu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mediom, społeczeństwu, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy pomagali w poszukiwaniach. Dziękujemy również za przekazywane częstochowskim policjantom informacje – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki trwa i jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie. 

W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie istotnych informacji i apelujemy do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość – informuje KMP Częstochowa.

źródło: KMP Częstochowa