AktualnościMiasto i region

Prowadził nielegalny biznes, mimo że był poszukiwany. Teraz może zapłacić do 300 tys. zł kary

Kryminalni z Częstochowy wytropili 41-latka poszukiwanego listem gończym, zarządzeniami i nakazami przez prokuraturę i sąd w Elblągu, Skarżysku-Kamiennej, Chełmie i Lublinie. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa skarbowe. Teraz w więzieniu spędzi prawie rok.

Policjanci z referatu poszukiwań i identyfikacji osób z Częstochowy codziennie angażują się w poszukiwania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Pod koniec lipca ustalili, że mieszkaniec powiatu częstochowskiego poszukiwany za organizowanie nielegalnych gier hazardowych wznowił swoją przestępczą działalność. W salonie gier w Poczesnej zatrzymali 41-latka, który przyznał, że zarówno miejsce prowadzenia działalności jak i wszystkie maszyny są jego własnością.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 urządzenia działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Materiały zostały przekazane śląskiej KAS, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, właścicielom grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

źródło: KMP Częstochowa