AktualnościMiasto i region

Próbował przemycić marihuanę przesyłką kurierską. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia

25-latek z Częstochowy został zatrzymany za nabycie i przewóz marihuany z terytorium Holandii do Polski. Wpadł, gdy w firmie kurierskiej z zaadresowanej do niego uszkodzonej paczki wysypał się podejrzany susz roślinny. Zamiast kuriera pod wskazany na przesyłce adres, pojechali kryminalni z „szóstki”.

Na trop podejrzanego o posiadanie środków odurzających częstochowscy policjanci wpadli 29 marca 2022 roku po otrzymaniu informacji z firmy kurierskiej. Podczas przeładunku, uszkodzeniu uległ karton zaadresowany do 25-letniego Częstochowianina, z którego wysypał się susz roślinny wyglądem i zapachem przypominający marihuanę. Wstępne badanie potwierdziło podejrzenia kuriera. 

Do drzwi adresata przesyłki, zamiast kuriera, zapukali kryminalni z Komisariatu VI Policji w Częstochowie. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi zabezpieczyli blisko 100 działek dilerskich marihuany, które nie trafią do dalszej sprzedaży. Decyzją częstochowskiej prokuratury 25-latek został objęty dozorem policyjnym i grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Częstochowa