AktualnościMiasto i region

Prima z częstochowskiej Straży Miejskiej znów „wywąchała” narkotyki

Częstochowscy strażnicy miejscy razem z psem służbowym Prima na początku 2022 roku wykryli w jednym z częstochowskich bloków substancje chemiczne i odczynniki mogące służyć do produkcji narkotyków.

Początek 2022 roku jest udany dla Primy, która podczas współpracy częstochowskiej Straży Miejskiej z policjantami z KWP Katowice i KMP Częstochowa wywąchała substancje psychoaktywne. Podczas działań z KWP Katowice w jednym z częstochowskich bloków Prima znalazła substancje chemiczne i odczynniki mogące służyć do produkcji narkotyków.

W trakcie współpracy strażników miejskich z policjantami z KMP Częstochowa Prima przeszukała mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze. Funkcjonariusze ujawnili podczas czynności służbowych zbryloną białą substancję, która wskazywała na narkotyk.

Prima to owczarek belgijski malinois. „Pracuje” w częstochowskiej Straży Miejskiej od grudnia 2015 roku. Specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Jest też gościem w szkołach i przedszkolach, gdzie odbywały się szkolne prelekcje. Prima często współpracuje też z częstochowskimi policjantami i innymi służbami w celu wykrywania narkotyków. Wielokrotnie wywąchała różne środki odurzające. Ponadto stale ćwiczy i podnosi swoje umiejętności wraz ze swoimi przewodnikami. Trenowała kilka razy m.in. na lotnisku w Pyrzowicach, a także na poligonie treningowym Polskiego Związku Miłośników Psa Użytkowego w Hubach koło Częstochowy.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie