AktualnościMiasto i region

Prezydent podziękował mieszkankom i mieszkańcom Częstochowy za pomoc udzieloną obywatelom Ukrainy

W specjalnym nagraniu na YouTube prezydent Krzysztof Matyjaszczyk serdecznie podziękował mieszkankom i mieszkańcom Częstochowy za pomoc udzieloną obywatelom Ukrainy.

Poniżej zamieszczamy treść komunikatu, jaki można usłyszeć w filmiku:

Drogie Częstochowianki i Drodzy Częstochowianie,

jestem dumny, że w obliczu prawdziwej próby zdaliście egzamin z solidarności i gościnności. Kieruję do Was gorące podziękowania za ofiarność i udział w tak wielu inicjatywach pomocowych.

Przyjęliście do swoich domów gości z Ukrainy, włączając ich do swoich rodzin. To dowód, że w trudnych sytuacjach można na Was liczyć.

Pracownicy służb, instytucji i urzędów, Wasza pomoc i życzliwość jest nie do przecenienia – tworzycie bezpieczną przystań dla uchodźców.

Wszystkim Wam, wszystkim wolontariuszom o ogromnej energii i chęci do działania serdecznie dziękuję za poświęcenie, zrozumienie i bezinteresowne wsparcie udzielane Ukrainkom i Ukraińcom.

Dziękuję przedsiębiorcom, którzy organizują zbiórki rzeczowe, nie zważając na ponoszone koszty.

Doceniam wielkie serca nauczycieli i uczniów, którzy z taką otwartością witają ukraińskie dzieci w naszych szkołach. Tak, trzymajcie!

Wasza solidarna postawa i jedność z narodem ukraińskim napawa dumą i wiarą, że z tego trudnego czasu wyjdziemy silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, że wspólnie będziemy tworzyć i rozwijać Częstochowę.

źródło: UM Częstochowa/YouTube