AktualnościMiasto i region

Prezydent Matyjaszczyk z delegacją na rajdzie rowerowym w USA

Do stolicy USA udał się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Wraz z prezydentem do Waszyngtonu polecieli Łukasz Kot, wiceprzewodniczący rady miasta i społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej przy prezydencie oraz Wojciech Kluk, przedstawiciel amerykańskiej firmy Trek i właściciel Fabryki Rowerów. 10 września w stolicy USA odbywał się rajd rowerowy DC Bike Ride, w którym przedstawiciele naszego miasta brali udział.

– Udział w DC Bike Ride Washington dostarczył nie tylko wrażeń sportowych, ale też doświadczeń organizacyjnych związanych z ruchem rowerowym, którego animatorem jest prof. Leszek Sibliski. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w wydarzeniu jednoczącym ludzi wokół zdrowego trybu życia i ekologicznego środka transportu, który staje się coraz bardziej popularny na całym świecie – mówił amerykańskiemu korespondentowi PAP o swych wrażeniach prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W rajdzie DC Bike Ride Washington obok delegacji z Częstochowy jechało ok 10 tys. cyklistów. Najmłodszy miał 3 lata, a najstarszy 80. Trasa rajdu przebiegała wokół waszyngtońskich zabytków.

Fot. Twitter/@Leszek33