AktualnościMiasto i region

„Porozmawiajmy o dolinie Warty”. Spotkanie, poświęcone zagospodarowaniu przestrzennemu doliny Warty w najbliższą środę

W środę 10 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 27 w Częstochowie odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone pomysłom na jak najkorzystniejsze zagospodarowanie Doliny Warty. Początek spotkania zaplanowany został na godz. 16.00.

Spotkanie będzie okazją, aby zgłaszać swoje sugestie w tej kwestii i zadawać pytania. Chodzi o to, aby wspólnie poszukać pomysłów na zagospodarowanie Mirowskiego Przełomu Warty w sposób przemyślany, biorący pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną tego terenu oraz jego potencjalne funkcje społeczne.

Jest to realizacja deklaracji, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty. Stworzenie takiej koncepcji miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji ,,Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone. Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne – i to właśnie się dzieje.

Spotkanie, mające wpisywać się w ducha miejskiego programu ,,CzęstoZielona”, będzie zorganizowane 10 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5 w Częstochowie.

źródło: UM Częstochowa