AktualnościPolska i Świat

Polityk PSL zaszalał obficie i drogo zapłacił

Polityk PSL Jacek Protasiewicz i jego młodsza o ponad 30 lat partnerka zasłynęli w sieci. Jednak „sława” zaszkodziła, szczególnie politykowi.

Polityk PSL Jacek Protasiewicz pełniący funkcję wicewojewody dolnośląskiego, zamieścił serię zgubnych dla niego wpisów na platformie X. Pierwszy z nich datowany na 14 kwietnia mówi o wspólnym obiedzie ze swoją młodszą o ponad 30 lat partnerką. We wpisie Protasiewicz opublikował zdjęcie stojącej w kuchni swojej aktualnej partnerki Darii Brzezickiej. „Przystępujemy do niedzielnego obiadu, więc – trolle! – nie przeszkadzać!” – napisał Protasiewicz.

Polityk wdał się także w dyskusję z osobami komentującymi jego wpis. Na stronach wiadomosci.gazeta.pl czytamy: „Na jego pełne wyzwisk i żartów o podtekście seksualnym komentarze odpowiadali dziennikarze oraz politycy związani nie tylko z opozycją, lecz także z obozem władzy. Protasiewicz pisał m.in. o ustach działacza młodzieżówki PiS Oskara Szafarowicza, czyniąc przy tym seksualne aluzje. Równie nieprzyzwoite komentarze wystosował wobec Samuela Pereiry. Internautów tak zaskoczyły jego wpisy, że zaczęli podejrzewać, iż ktoś mógł włamać się na konto samorządowca.” Jak się okazało, wpisy były autentyczne.

SC/wiadomosci.gazeta.pl; fot. Piotr Drabik z Polski, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons