AktualnościMiasto i region

Policja: Wiemy, kim był mężczyzna, na którego najechał samochód dostawczy

W minionym tygodniu przy al. Wolności w Częstochowie doszło do wypadku, w wyniku którego samochód dostawczy przejechał po mężczyźnie, leżącym na przejściu dla pieszych. W celu ustalenia tożsamości zmarłego, częstochowscy policjanci opublikowali w internecie nagranie, pokazujące moment zdarzenia i zdjęcia mężczyzny. Okazało się, że dało to oczekiwany rezultat – funkcjonariusze stwierdzili, że zmarły to 52-letni mężczyzna, który od kilku lat przebywał poza granicami kraju.

– Zgłosił się do nas świadek, który wskazał, gdzie mężczyzna przebywał w przeddzień zdarzenia. Kryminalni wykonali szereg czynności, by ustalić dane mężczyzny. Ostatecznie jego tożsamość została potwierdzona na podstawie otrzymanego wyniku badania porównawczego linii papilarnych – przekazała podkomisarz Sabina Chyra-Giereś z policji w Częstochowie. I dodała: – Pieszym był 52-letni mężczyzna, który od kilku lat mieszkał poza granicami kraju.

52-latek – jak ustalili policjanci – wcześniej przebywał na terenie województwa śląskiego. Rozpoznał go także jeden z członków rodziny.

Jak informowała wcześniej policja, kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i – zbliżając się do pasów – nie zachował ostrożności. – Po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę samochodem, nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu – 0,32 promila – mówiła Chyra-Giereś. I dodała, że śledczy wyjaśniają teraz, czy kierowca był pod działaniem alkoholu także w chwili wypadku.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ. W piątek kierujący samochodem dostawczym, który przejechał po 52-latku, został doprowadzony do prokuratury. Kierowcy dostawczego mercedesa grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

fot.: KMP Częstochowa