AktualnościMiasto i region

Policja sprawdza groźnego e-maila w związku z zaginięciem matki i córki

Kolejne dni upływają na bezskutecznych poszukiwaniach zaginionej matki, córki i ich psa. 10 lutego 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia Wieczorek opuściły swoje miejsce zamieszkania i do tej pory nie powróciły.

-Zaginione w nieustalonych okolicznościach opuściły miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ul. Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi. 45-latka ostatni raz widziana była 10 lutego br. na ogródkach działkowych przy ul. Żyznej w Częstochowie – podali funkcjonariusze policji.

W związku z zaginięciem kobiet policja poszukuje samochodu marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F.

-Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocny z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, lub nagranie z kamerki samochodowej, rejestrujące przemieszczający się pojazd, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub 997 – napisali funkcjonariusze częstochowskiej policji.

Funkcjonariusze ustalają również, kto rozesłał do lokalnych redakcji oraz policji e-mail o następującej treści: „To ja, jestem seryjnym. Nie szukajcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek i ich pieska. Bo zginą kolejne osoby. Wspomnicie moje słowa i będziecie srogo żałować”.