AktualnościMiasto i region

Podejrzany o podwójne zabójstwo Krzysztof R. spędzi kolejne trzy miesiące za kratkami

Krzysztof R., który został oskarżony o zabójstwo 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii, spędzi kolejne trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Nie ma jeszcze opinii dotyczącej badań psychiatrycznych mężczyzny – potrzebna będzie konsultacja psychologiczna, która wykluczy ewentualną niepoczytalność sprawcy.

Przypomnijmy, że Aleksandra W. i jej córka Oliwia W. zaginęły 10 lutego, a ciała kobiet znaleziono po jedenastu dniach 21 lutego w lesie pod Romanowem. Ciała udało się odnaleźć dzięki czynnościom policji, która wytypowała miejsce poszukiwań na podstawie analizy materiału dowodowego. Pomogły również w znalezieniu zwłok zeznania jednego ze świadków, który widział skręcający do lasu samochód należący do zaginionej kobiety. Śledczy ustalili, że morderca udusił nastolatkę, a także należącego do kobiet psa rasy Shih tzu. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie już w lipcu otrzymała wyniki badań histopatologicznych 45-letniej kobiety, z których wynika, że kobieta nie została otruta i nie spożywała alkoholu przed śmiercią. Zdaniem biegłych została uduszona, podobnie jak jej córka Oliwia.

Sąd już wcześniej podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztu dla Krzysztofa R. do 12 sierpnia. Jak poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury, areszt dla podejrzanego został przedłużony o kolejne trzy miesiące. Krzysztof R. zostanie za kratkami przynajmniej do 10 listopada.