AktualnościMiasto i region

Poczesna: Zakończono przebudowę dróg powiatowych. Łączny koszt inwestycji to ponad 8 mln zł

W poniedziałek 18 lipca oficjalnie ukończono przebudowę dróg powiatowych 1057 i 1056 S w Poczesnej (odcinki Huta Stara – Poczesna i Mazury – Młynek). Łączny koszt inwestycji to ponad 8 mln zł.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Częstochowie, przebudowano odcinek na długości 3,35 km. Powstał również chodnik dla pieszych o długości blisko 2 km. Przebudowane zostały również skrzyżowania i zatoki autobusowe. W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli: Członkowie Zarządu Powiatu, Krzysztof Smela, Jan Miarzyński, Adam Morzyk, Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kubat, Dyrektorzy Powiatowego Zarządy Dróg, Roman Pakuła i Mariusz Dobrakowski, Wójt Gminy Poczesna, Krzysztof Ujma, oraz miejscowi radni, mieszkańcy i wykonawca robót – firma OLS z Lublińca.

– Inwestycja dobrze wpisuje się w gminę Poczesna. Jest tutaj duży ruch, szczególnie samochodów ciężkich. Roboty były wyczekiwane przez mieszkańców od dawna. Chociażby chodnik i odwodnienie na ulicy Lipowej, gdzie zawsze były z tym problemy. Nie jest to ostatnia inwestycja w gminie i mamy plany na kontynuowanie współpracy – zapowiada Adam Morzyk, Członek Zarządu Powiatu.

– O bezpieczeństwie na nowych drogach może świadczyć fakt, że gmina Poczesna jest liderem w powiecie pod względem ilości rond powiatowych, a są obecnie cztery tego typu skrzyżowania w gminie – zauważa Jan Miarzyński, Wicestarosta Częstochowski.

– Mieszkańcy zawsze mają dużo swoich uwag przy tego typu inwestycjach, szczególnie gdy wchodzi w grę chodnik czy odwodnienie. Zawsze są jakieś pomysły, My jesteśmy od tego, by łagodzić i znajdywać złoty środek – zaznacza Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. – Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym projekcie – dodał starosta.

Przebudowę sfinansowano ze środków Powiatu Częstochowskiego, budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Poczesna.

źródło: Starostwo Powiatowe w Częstochowie