AktualnościMiasto i region

Pływalnia Letnia MOSiR i Park Wodny otwarte dłużej w lipcu

Pływalnia Letnia MOSiR będzie w lipcu czynna od godz. 10 do 20, Park Wodny w Częstochowie, który w tym roku miał już ponad 112 tysięcy odwiedzających, zaprasza codziennie do godz. 22.

W związku z dużą frekwencją oraz sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w lipcu MOSiR wydłuża funkcjonowanie Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów do godz. 20. Kasy obiektu czynne będą jednak do godz. 19, więc po tej godzinie nie będzie już można kupić biletu na otwarty basen. W lipcu pływalnia będzie zatem czynna codziennie w godzinach 10-20.

Przypominamy jednocześnie, że sąsiadujący z pływalnią Park Wodny jest otwarty codziennie w godzinach 10-22 (część basenowa). Strefa sauna zaprasza w dni powszednie w godz. 16-22, a w soboty i niedziele od 12 do 22. Odwiedzający Park Wodny mogą korzystać w sezonie także z Pływalni Letniej i jej terenu (w ramach czasowych biletu zakupionego do Parku Wodnego oraz w godzinach otwarcia Pływalni). Dla osób korzystających z odkrytej Pływalni dostępny jest natomiast lokal gastronomiczny w Parku Wodnym oraz saunarium – po wykupieniu osobnego biletu.

Park Wodny w Częstochowie od otwarcia we wrześniu 2021 r. cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród częstochowian, ale także osób przyjezdnych. Obiekt MOSiR mógł pochwalić się w styczniu i marcu frekwencją odpowiednio 19,7 i 19,9 tys. odwiedzających miesięcznie. Rekordowy był luty z feriami zimowymi – wówczas Park Wodny odwiedziło ponad 26,8 tys. osób. W kwietniu frekwencja wyniosła 18,2 tys. osób, a w maju, w którym od 16 do 31 maja w Parku trwała przerwa technologiczna, odnotowano ponad 8,5 tys. wejść. Czerwiec zamknie się liczbą ponad 19 tysięcy odwiedzających. Mimo przerwy technologicznej w maju, do połowy 2022 roku z Parku Wodnego skorzystało więc już ponad 112 tysięcy osób. 

źródło: UM Częstochowa