AktualnościMiasto i region

Pijany kierował ciężarówką. Został zatrzymany dzięki czujności świadka

Częstochowska drogówka zatrzymała 54-latka kierującego zestawem pojazdów, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policję zawiadomił świadek, który przez dłuższą chwilę jechał za nim i zauważył, że nie potrafi utrzymać prawidłowego toru jazdy.

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali wskazany przez świadka pojazd marki Man z naczepą przy ulicy Jagiellońskiej. O tym, że kierujący ma jechać całą szerokością jezdni i najeżdżać na barierki ochronne oraz na pachołki stojące na pasie ruchu powiadomił telefonicznie kierowca jadący za nim. Mundurowi zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd, gdy stał na pasie ruchu z włączonymi światłami awaryjnymi. Kierujący pojazdem tłumaczył policjantom, że zatrzymał się na chwilę, żeby sprawdzić drogę. 54-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Dziękujemy świadkowi za zdecydowaną reakcję i powiadomienie Policji. Dzięki temu realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało wyeliminowane, a nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Taka postawa jest godna naśladowania i pokazuje, że hasło kampanii „Nie reagujesz akceptujesz” jest wciąż aktualne i w wielu sytuacjach może zapobiec tragedii – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

info: KMP Częstochowa
fot.: eu-transport.pl