AktualnościMiasto i region

Pies „Abi” po raz kolejny pomógł w znalezieniu narkotyków. Tym razem było to m.in. prawie 8 tys. działek amfetaminy

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podsiadali znaczne ilości narkotyków. Dzięki pomocy psa służbowego policjanci przechwycili prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, marihuanę i tabletki ekstazy. 

W ubiegły czwartek operacyjni z komendy podjęli trop, który zaprowadził ich do dwóch mieszkańców Częstochowy w wieku 21 i 22 lat. Do pomocy wezwali asp. sztab. Wojciecha Bożka z psem służbowym Abi. W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w budynku wielorodzinnym na terenie Częstochowy policyjny pies znalazł prawie 8 tys. działek dilerskich białego proszku, kilka działek marihuany i tabletki ekstazy. To już kolejne substancje zabronione zabezpieczone w ostatnim czasie dzięki pomocy czworonoga. Dwa tygodnie temu Abi wywęszyła znaczną ilość narkotyków na terenie gminy Koszęcin, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Mieszkańcy Częstochowy usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więziena. Prokurator Prokuratury Rejonowej Południe zdecydował o objęciu mężczyzn policyjnym dozorem.

Pies Abi do Częstochowy trafił w 2018 roku. Od tego czasu pełni służbę w duecie ze swoim przewodnikiem asp. sztab. Wojciechem Bożkiem. Abi przez 4 lata wywęszyła już łącznie prawie 30 kg amfetaminy, ponad 50 kg marihuany i kilka tysięcy tabletek ekstazy pracując nie tylko na terenie Częstochowy, ale również na terenie innych jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

źródło: KMP Częstochowa