AktualnościMiasto i region

Park Wodny Częstochowa otwiera drzwi

– Park Wodny Częstochowa zostanie otwarty dla mieszkańców w pierwszą sobotę września – potwierdza Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. – Nie ma żadnych przeszkód, żeby nie dotrzymać terminu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest gotowy do otwarcia pod względem technicznym i obsługi obiektu. Na tę wiadomość wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. Park Wodny to jeden z „flagowych” projektów miejskiego programu „Kierunek Przyjazna Częstochowa”. Oprócz wodnych atrakcji oferuje m.in. urozmaiconą strefę SPA, taras wypoczynkowy i część gastronomiczną. Budowa wraz z projektem kosztowała ponad 51mln zł. i miała być ukończona w czerwcu 2020.

Cennik:

W dni powszednie za 60 minut pływania między godz. 8 a 14 każdy, niezależnie od wieku, zapłaci 12 zł.

Po godz. 14 pełnopłatna godzinna wejściówka kosztuje 18 zł, a ulgowa 14.

W weekendy i święta za godzinę pływania trzeba zapłacić 23 zł.

Częstochowa oferuje także zniżki dla grup, osób z niepełnosprawnościami oraz posiadaczy Karty Seniora, Rodziny + i Karty Dużej Rodziny.

Można też będzie kupić w częstochowskim parku wodnym bilety na kilka godzin (np. na trzy w dni powszednie – 39 zł normalny i 31 zł ulgowy, zaś w soboty, niedziele i święta odpowiednio 49 i 39 zł) a także na cały dzień: w dni powszednie 49 zł normalny i 39 ulgowy, natomiast w weekendy odpowiednio 59 i 49 zł.