AktualnościMiasto i region

Otwarcie centrum logistycznego Huty Stoelzle Częstochowa

11 października dokonano otwarcia centrum logistycznego Huty Stoelzle Częstochowa. Stoelzle jest wiodącym producentem butelek szklanych na światowe rynki. Zajmuje się wytwarzaniem prestiżowych opakowań ze szkła dla najbardziej znaczących marek z branży kosmetycznej, spirytusowej, farmaceutycznej i spożywczej. Stoelzle Częstochowa jest największą z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group.

Częstochowski zakład może się pochwalić ponad 200-letnią tradycją; w 1897 roku Izydor Geisler założył na terenie Wyczerp Dolnych hutę szkła Paulina, która działała nieprzerwanie do okresu II wojny światowej. Po wojnie została upaństwowiona, ale działalność wznowiona została dopiero w 1963 roku. Zakład przyłączył się do austriackiej grupy w 2001 roku i odtąd nie tylko produkuje szkło, ale także zajmuje się jego dekoracją.

Huta Stoelzle Częstochowa zatrudnia ok. 1000 osób i stale się rozwija, czego dowodem jest nowo otwarte centrum logistyczne przy ul. Rząsawskiej. Pozwoli to firmie dostarczać towary szybciej i w większej ilości i pozyskiwać nowych. Obiekt ma powierzchnię ponad 20 tys. m2 i 10 doków przeładunkowych, jest nowoczesny i w pełni dostosowany do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Budowa kosztowała prawie 25 mln zł. Ceremonię otwarcia, na którą zaproszono prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, uświetnił krótki koncert znanego częstochowskiego muzyka Mateusza Pospieszalskiego.