AktualnościMiasto i region

Oszukał 153 osoby na prawie 13 tys. złotych. Dobrowolnie poddał się karze 3 lat więzienia

Policjanci z Kłomnic pod nadzorem prokuratora prowadzili postępowanie dotyczące 27-latka ze Szczecina, który w 2019 roku oszukał 153 osoby na łączną kwotę prawie 13 tysięcy złotych na jednej z internetowych platform sprzedażowych. W ubiegły czwartek skierowany został przeciwko 27-latkowi akt oskarżenia.

Kryminalni z Kłomnic wpadli na trop mieszkańca Szczecina po tym jak oszukał mieszkankę powiatu częstochowskiego na jednej z platform sprzedażowych. Policjanci po wykonaniu szeregu czynności operacyjnych ustalili zakres procederu, modus operandi sprawcy i zatrzymali oszusta. 27-latek wystawiał na sprzedaż głównie skarpety oraz kilka razy telefon, wózek dziecięcy i odzież. Od września do listopada 2019 roku łącznie oszukał 153 osoby, które zachęcone ofertą wpłacały pieniądze na konto sprzedającego, jednak nigdy nie otrzymały zakupionego towaru.

27-latek już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za oszustwo. Teraz dobrowolnie poddał się karze 3 lat pozbawienia wolności i zobowiązał do naprawienia szkód wyrządzonych pokrzywdzonym.

źródło: KMP