AktualnościKulturaMiasto i region

„Ostra jazda” w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Po dłuższej przerwie wraca na afisz spektakl „Ostra jazda”. To farsa o delikatnym zabarwieniu erotycznym Norm Foster, najczęściej wystawianego dramaturga kanadyjskiego.

„Ostrą jazdę” przełożył i wyreżyserował Mirosław Połatyński, dyrektor kompanii teatralnej Atlas Stage Productions Canada. W notce prasowej Teatru czytamy:

„Co się dzieje kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią  bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować… film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy! Wszystko zaplanowane jest w szczegółach…ale jak to w farsach bywa, sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje.  A to z kolei  powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawnych qui pro quo. Jak zakończy się spotkanie bohaterów „Ostrej jazdy” z kinem nie do końca familijnym dowiedzą się Państwo oglądając nasz spektakl. Czas trwania spektaklu: 150 min. (z 1 przerwą). Spektakl dla widzów powyżej 16 r. ż.

Obsada: Daphne – Agata Ochota, Rollie – Adam Hutyra, Jill – Sylwia Oksiuta – Warmus/ Marta Honzatko,  Alex – Bartosz Kopeć, Byron – Michał Kula/Antoni Rot

„Ostra jazda” już 11, 12 i 14 lutego 2023 r.

Więcej informacji odnośnie repertuaru można znaleźć TUTAJ.

fot. teatr-mickiewicza.pl