AktualnościKulturaMiasto i region

Olaf Lubaszenko rezygnuje z posady dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Nowy dyrektor częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza objął stanowisko 1 września bieżącego roku. Kontrakt przewidywał posadę dla Olafa Lubaszenki na najbliższe trzy lata. Jednak znany aktor złożył rezygnację. Powód? Musiałby zrezygnować z prowadzenia działalności gospodarczej.

– Olaf Lubaszenko tłumaczy, to w taki sposób, że osoby na takim stanowisku podlegają ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Sprowadza się to do tego, że dyrektor teatru nie może zarazem prowadzić własnej firmy – powiedział Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie.

– W tej chwili nie jest możliwe to, aby zawiesić, czy zakończyć wszystkie zobowiązania związane z prowadzeniem firmy. W efekcie, więc złożył rezygnację jednocześnie deklarując chęć dalszej współpracy z częstochowskim teatrem – dodał Wierny.

Olaf Lubaszenko nadal jest dyrektorem częstochowskiego teatru. Procedura wymaga, aby w tej sprawie zasięgnąć opinii taki, jak przy jego powoływaniu. Musimy więc skonsultować się z Ministerstwem Kultury, a także związkami zawodowymi i twórczymi. Zastanawiamy się, co zrobić w tej sytuacji – podsumowuje Aleksander Wierny.

źródło: Studio Częstochowa/czestochowa.naszemiasto.pl

Fot: VIPHOTO/East News