AktualnościMiasto i region

Odwodnienia liniowe i nowe boksy zawodnicze. Poznajcie inwestycje Włókniarza na najbliższe miesiące

Odwodnienie liniowe to w ostatnim czasie najgorętszy temat dotyczący inwestycji klubów żużlowych. Prezes Eltrox Włókniarz Częstochowa Michał Świącik nie tylko potwierdził, że i dla naszego klubu są one planowane, ale także opowiedział o tym, w co jeszcze zainwestują biało-zieloni.

Choć do ligowej inauguracji jeszcze dwa miesiące, to kluby PGE Ekstraligi na brak pracy narzekać nie mogą. Na stadionach trwają bowiem inwestycje związane m.in. z budowami odwodnień liniowych. Nie inaczej jest w Częstochowie. Prezes klubu – Michał Świącik w rozmowie z WP Sportowe Fakty mówił, jak ważna jest to inwestycja dla „Lwów”. A to nie wszystko. Na obiekcie przy ul. Olsztyńskiej należy do realizacji jest jeszcze kilka zadań.

– Jesteśmy po pewnych rozmowach z miastem, jeśli chodzi o pneumatyczne bandy, w których skończyła się homologacja oraz nakrycia na tor – dodał Świącik.

Świącik przekazał także, że klub czeka jeszcze budowa nowych boksów zawodniczych. – Duża inwestycja na prawie 400 tysięcy, którą w całości pokrywa klub – komentuje.

Prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa po raz kolejny uspokoił kibiców, że do pierwszych treningów oraz sparingów wszelkie roboty zostaną ukończone i fani nie muszą obawiać się o przygotowania zawodników do inauguracji ligowej.