AktualnościMiasto i region

Od marca ul. Jesienna w przebudowie. Zmieni się organizacja ruchu

Prace przy budowie łącznika z ul. Bór i przebudowie ul. Jesiennej między ul. Rydza–Śmigłego a ul. 11 listopada wkraczają w kolejny etap. W związku z tym od wtorku 1 marca zmieni się organizacja ruchu w obrębie ul. Jesiennej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, oprócz kontynuacji prac na nowym odcinku – przedłużenia drogi do ul. Bór, ekipy budowlane przystąpią do realizacji kolejnego zakresu inwestycji, tym razem w istniejącym śladzie. Przez okres 4-5 miesięcy – poza dojazdem do posesji – nie wjedziemy z ul. Rydza–Śmigłego w Jesienną i odwrotnie. Nieprzejezdny będzie też odcinek ul. Jesiennej do ul. Rutkiewicz w obu kierunkach. Ponadto wyjazd z ul. Rutkiewicz w Jesienną będzie możliwy tylko w lewo, a wjazd i wyjazd z ul. Kamińskiego w Jesienną nie będzie w ogóle możliwy.

Korekcie ulegną też trasy autobusów komunikacji miejskiej, które będą poruszać się objazdami (przede wszystkim linia nr 20). Szczegółowe informacje o tych modyfikacjach przygotowane przez Biuro Inżyniera Ruchu są dostępne na przystankach i na stronie UM z rozkładami jazdy oraz na stronie MPK.

Przypomnijmy, że ta ważna dla południowej części miasta inwestycja drogowa, realizowana w ramach miejskiego programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, ma znacznie poprawić układ komunikacyjny w tym rejonie. Koszt zadania wynosi ok. 15, 5 mln zł. Koniec prac przewidziano na drugą połowę maja przyszłego roku. O kolejnych zmianach w obrębie budowy będziemy informować na bieżąco.

źródło: UM Częstochowa

Jeden komentarz do “Od marca ul. Jesienna w przebudowie. Zmieni się organizacja ruchu

Możliwość komentowania została wyłączona.