AktualnościMiasto i region

Nowy pojazd dla częstochowskiego schroniska. Miasto ogłosiło przetarg

Miasto ogłosiło przetarg na zakup i dostawę specjalistycznego wozu dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. To element zadania wybranego do realizacji w Budżecie Obywatelskim.

Specjalistyczny samochód musi być ,,prosto z fabryki”, a poza tym ma spełniać parametry i wymagania dotyczące wyposażenia szczegółowo opisane w miejskim zamówieniu. W przestrzeni ładunkowo-bagażowej będzie przedział do przewożenia czworonogów; przy podłodze ma być zamontowana wysuwana rampa umożliwiająca wygodne i bezpieczne wprowadzanie i wyprowadzanie zwierzaków. Auto będzie wyposażone w uchwyty, półki i schowki umożliwiające bezpieczne przewożenie sprzętów niezbędnych do łapania czworonogów w potrzebie. Dodatkowe oświetlenie (przednie, boczne oraz tylne – nad przedziałem dla zwierzaków) ma ułatwiać pracownikom częstochowskiego schroniska  wykonywanie swoich czynności także w pobliżu samochodu. W części transportowej ma się znaleźć przestrzeń na montaż dwóch małych klatek i jednej dużej. Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej UM.

Firmy zainteresowane dostarczeniem tego rodzaju pojazdu mają czas na składanie swoich ofert do 24 lutego, do godz. 9.00. Należy je przesyłać drogą elektroniczną poprzez stronę https://miniportal.uzp.gov.pl.

To kolejne zadanie Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie zaproponowane i wybrane w głosowaniu z myślą o potrzebujących kotach i psach. Ostatniej jak dotąd ,,transzy” wsparcia dla schroniska przy ul. Gilowej dokonano jesienią ubiegłego roku  – wtedy także dzięki BO za 208 tys. zł zakupiono m.in. 40 ocieplanych bud, inkubator, sprzęt do fizykoterapii, maty grzewcze, transportery i pokarm.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w ramach umowy na pięć lat (obowiązująca obejmuje okres 2018-2022). Coroczna dotacja z budżetu miasta na ten cel to 1,2 mln zł. Poza tą kwotą, dzięki głosowaniom BO, w poprzednich latach budowano wybiegi, kupowano sprzęt do pielęgnacji podopiecznych placówki czy finansowano akcje promujące ich adopcję.

źródło: UM Częstochowa