AktualnościMiasto i region

Nowy blok na „Groszu”. Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego budynku mieszkalnego

Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych ogłosił przetarg na budowę bloku komunalnego przy ul. Bardowskiego w dzielnicy Ostatni Grosz. Oferty można składać do 6 kwietnia.

W czterokondygnacyjnym bloku mieszkalnym o powierzchni użytkowej 1800 m.kw. mają powstać 43 mieszkania (31 mieszkań dwupokojowych i 12 jednopokojowych), w tym 10 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. a także cztery wózkownie/rowerownie. W budynku przewidziano pomieszczenia z przeznaczeniem na 4 wózkownie/rowerownie, będzie też zainstalowana winda. Zakres prac budowlanych obejmuje także zagospodarowanie terenu oraz wykonanie 44 miejsc postojowych. Po wyłonieniu Wykonawcy Miasto planuje wystąpić o dofinansowanie do inwestycji z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa komunalnego.

Kilka lat temu przy ul. Bardowskiego Miasto postawiło budynki komunalne. Dzięki „wyczyszczeniu” działki znajdującej się w ich sąsiedztwie, udało się rozpisać nowy przetarg, umożliwiając dalszą rozbudowę osiedla.

Przypomnijmy, że najnowsza inwestycja mieszkaniowa prowadzona przez Miasto realizowana jest na Rakowie przy ul. Syrokomli. Budowa 24 mieszkań czynszowych ma być ukończona w czerwcu tego roku.

źródło: UM Częstochowa