AktualnościMiasto i region

Niezakupy, Lepszy Klimat – Sklep Charytatywny Fundacji ReThing

Obyczaj Black Friday przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych, z początku zakorzeniając się w Internecie, by z czasem objąć także wielkie sieci handlowe. Jego celem jest napędzenie konsumpcji i realizacja jak największej ilości sprzedaży jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Oznacza to zwiększenie konsumpcji, której wzrost zagraża planecie. Wiele rzeczy kupowanych jest – a następnie wyrzucanych – zupełnie niepotrzebnie.

Fundacja ReThing sprzeciwia się rozpędzonej konsumpcji i wiążącym się z nią zanieczyszczeniem środowiska. Stąd akcja Niezakupy, będąca bojkotem zakupowego szaleństwa w ostatni piątek listopada. Zasady są następujące: należy przyjść do sklepu i zrobić sobie zdjęcie z deklaracją: Nie kupuję w Black Friday, następnie wrzucić ją na Facebooka lub Instagram, oznaczając Lepszy Klimat. W zamian można otrzymać 5 wybranych rzeczy używanych zupełnie za darmo.

Regulamin promocji dostępny jest u organizatora wydarzenia oraz w sklepie Lepszy Klimat. Zaoszczędzonymi pieniędzmi można wesprzeć Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt, wrzucając datek do puszki, dostępnej w Lepszym Klimacie.