AktualnościMiasto i region

„Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym”. Bezpłatna forma wsparcia dla niepełnosprawnych

Mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy oraz powiatu z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi mogą skorzystać z bezpłatnych form wsparcia w ramach projektu „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3”. Nabór potrwa od 27 stycznia do 11 lutego.

W projekcie mogą wziąć udział osoby dorosłe, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi, bezrobotne lub nieaktywne zawodowo. W ramach projektu przewidziano różnego rodzaju formy wsparcia, m.in.: indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym; warsztaty kompetencji społecznych; konsultacje z lekarzem psychiatrii i lekarzem ds. fizjoterapii;  fizjoterapię i zajęcia terapeutyczne „Zdrowy kręgosłup”; poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy; certyfikowane kursy zawodowe oraz płatne staże zawodowe.

Nabór do projektu trwa do 11 lutego. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać: w Biurze Projektu przy ul. Focha 71a (czynne codziennie w godzinach 7:00-16:00), ze strony internetowej www.psoni.czest.pl, a także w Biurze Partnera Projektu przy ul. Limanowskiego 15/1 (czynne codziennie w godzinach 10:00-19:00) i ze strony internetowej: www.proefecto.pl.

Projekt „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w nim zaprasza Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie w partnerstwie z Centrum Doradczo-Edukacyjnym ProEfecto dr Marietta Blachnik-Gęsiarz.

źródło: UM Częstochowa

Jeden komentarz do “„Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym”. Bezpłatna forma wsparcia dla niepełnosprawnych

Możliwość komentowania została wyłączona.