AktualnościMiasto i region

Niedzielny finał WOŚP. Jakie atrakcje zaplanowano w Częstochowie?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już trzydziestkę na karku. Jubileuszowa edycja wpłynęła na dobór daty dla finałowej imprezy. 30 stycznia na 30-lecie WOŚP. Tym razem celem kwesty jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Jedną z największych atrakcji najbliższej niedzieli będzie koncert na placu Biegańskiego. Na scenie pojawi się m.in. Clödie oraz częstochowscy artyści, którzy zagrają wspólnie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Mykanów. O godz. 20.00 przyjdzie pora na tradycyjne „Światełko do nieba” i występ gwiazdy wieczoru, czyli Grubsona.

Po ubiegłorocznym finale, który odbył się w formule on-line na plac wracają znane i lubiane finałowe atrakcje. Nie zabraknie m.in. licytacji i animacji dla najmłodszych. Na częstochowskie ulice wyjdzie aż 500 wolontariuszy, którzy kwestować będą we wszystkich dzielnicach miasta.
Finałowi towarzyszyć będzie dodatkowe akcje, w tym Parada Serc, Wernisaż z okazji 30-lecia WOŚP, X Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”, IX Śląska Integracja Terenowa, morsowanie czy nurkowanie.

Informacje o finałowych atrakcjach można znaleźć na facebookowym profilu WOŚP Częstochowa.

źródło: UM Częstochowa