AktualnościMiasto i region

Na Rakowie powstał nowy blok. Jego koszt to ponad 4 mln zł

Budynek powstał w Częstochowie przy ul. Syrokomli 8. Część lokatorów odebrała już klucze do swoich mieszkań. Administratorem budynku w zasobie komunalnym jest ZGM TBS.

W czterokondygnacyjnym budynku rozplanowano 18 mieszkań dwupokojowych oraz sześć jednopokojowych. Trzy lokale zaprojektowano z myślą o osobach z niepełnosprawnościami – są zlokalizowane na parterze. Budynek ma także piwnicę z pomieszczeniami gospodarczymi, technicznymi oraz pomocniczymi. Wyznaczono też 24 miejsca postojowe, potrzebne dojścia, chodniki oraz plac zabaw.

Przypominamy też, że w Częstochowie rozpoczęła się już budowa kolejnego budynku – tym razem przy ul. Bardowskiego. Będzie to czterokondygnacyjny blok mieszczący 43 mieszkania, z czego 10 będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wartość robót to prawie 11,2 mln zł.

Miasto ma też niemal gotowy projekt inwestycji mieszkaniowej przy ul. Krakowskiej. Plan zakłada powstanie ok. 100 mieszkań. W przypadku tej inwestycji Częstochowa także będzie starać się o dofinansowanie z programu BGK.