AktualnościMiasto i region

MZD odstąpił od umowy na wykonanie prac budowlanych przebudowy Estakady. Inwestycja ma być kontynuowana z nowym wykonawcą

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że jako inwestor zadania z początkiem kwietnia złożył konsorcjum wykonawczemu oświadczenie o odstąpieniu od umowy na wykonanie prac budowlanych przebudowy alei Wojska Polskiego (DK-91) z winy wykonawcy.

Krok ten był konieczny ze względu na interes miasta i jego mieszkańców. Wykonawca bowiem nie rokował już szans na realizację tego strategicznego zadania drogowego w przewidzianym terminie. Przebudowa alei Wojska Polskiego jest priorytetem dla komunikacyjnego rozwoju całego regionu, tymczasem stopień zaawansowania realizowanych prac był niedostateczny, a ich postęp niewystarczający, co poddawało w wątpliwość powodzenie całego przedsięwzięcia. Taka perspektywa niosła ze sobą poważne konsekwencje społeczne i zagrożenia finansowe, na co MZD nie może pozwolić. Stąd wspomniana decyzja. W zaistniałej sytuacji Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie jest gotów kontynuować inwestycję z nowym wykonawcą, któremu zostanie zlecone dokończenie prac, oczywiście zgodnie z procedurą ustawy Prawo Zamówień Publicznych – informuje Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

MZD zapewnia jednocześnie, że nowy wykonawca będzie kontynuował prace w takim samym wymiarze, jaki przewiduje to zatwierdzony projekt budowlany. Nie ma więc przeszkód by – z zachowaniem pierwotnego zakresu inwestycji – mieszkańcy zyskali w pełni satysfakcjonujący efekt w postaci nowej infrastruktury alei Wojska Polskiego. Służby MZD dołożą wszelkich starań by w drugiej połowie 2023 roku realizacja tej strategicznej dla miasta inwestycji zakończyła się powodzeniem.

źródło: UM Częstochowa