AktualnościKulturaMiasto i region

Muzycy z częstochowskiej filharmonii zagrają na Letnim Jurajskim Festiwalu Muzycznym

W niedzielę 17 lipca sceną Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego będzie Gmina Niegowa. Zagra tam ,,Huberman Flute Trio”, zespół, złożony z muzyków Filharmonii Częstochowskiej. Początek o godz. 19.00.

Pierwotnie ten koncert był zaplanowany w Bobolicach, ale melomanki i melomani z Częstochowy i regionu nie mają powodów do niepokoju – występ się odbędzie, tyle że w zabytkowym Kościele św. Mikołaja w Niegowej. „Huberman Flute Trio” wystąpi w składzie: Anna Zmarzły – flet, Tomasz Kulisiewicz – skrzypce oraz Adam Klocek – wiolonczela i prowadzenie koncertu. Zabrzmi muzyka Carla Philippa Emanuela Bacha, Jana Sebastiana Bacha oraz Josepha Haydna.  

Miejscowość Niegowa leży pośród wzgórz Jury Krakowsko-Wieluńskiej, kilkanaście kilometrów na północny-wschód od Myszkowa, przy drodze z Żarek do Lelowa. Położony na wzgórzu Kościół św. Mikołaja jest najstarszy w okolicy – kamienny, jednonawowy, z bryłą o cechach romańskich i gotyckich, z barokowym i rokokowym wyposażeniem. Pochodzi prawdopodobnie z początku XIV w. Od frontu stoi wieża w formie potężnej baszty. Za prezbiterium od zewnątrz mieści się zabytkowy ogrójec, w kościele zaś są trzy ołtarze – główny z obrazem Matki Bożej i św. Mikołaja oraz boczne – św. Antoniego i Matki Bożej.

Transport na miejsce oferuje Regionalny Ośrodek Kultury. Zainteresowani mogą kontaktować się pod nr tel. 34 324 94 81. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny 2022 potrwa do końca wakacji.

źródło: UM Częstochowa