AktualnościMiasto i region

Można kupić węgiel po preferencyjnej cenie

Spółka HINO zajmuje się sprzedażą węgla mieszkańcom po preferencyjnej cenie, korzystając z placu przy ul. Bugajskiej 17. Przyjmuje zamówienia i przedpłaty.

Podpisanie przez firmę umowy z tzw. podmiotem wprowadzającym (spółką państwową) nie oznacza automatycznej dostępności węgla na składzie przy ul. Bugajskiej, który ma tam trafić ze składu w Opolu (należącego do podwykonawcy spółki PGE Paliwa z Krakowa). Dostarczenie węgla będzie uzależnione od jego dostępności w Opolu. Według informacji uzyskanej przez Urząd Miasta przy Bugajskiej ma być w sprzedaży węgiel importowany typu orzech lub groszek.

Skład rozpoczął swoją pracę od wtorku 13 grudnia na razie przyjmując zamówienia i przedpłaty przed realizacją pierwszego transportu węgla. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-17, można skorzystać też z  formy kontaktu telefonicznego lub z poczty elektronicznej.

Podane przez firmę dane kontaktowe:
– telefon dla zainteresowanych zakupem węgla mieszkańców: 501-708-771
– adres e-mail: huber.hino@onet.eu
– adres placu: Częstochowa ul Bugajska 17 (teren starej cegielni).

Podstawą do zakupu węgla po cenie regulowanej ustawą jest posiadanie zaświadczenia o uprawnieniu do dodatku węglowego, które wydaje Częstochowskie Centrum Świadczeń.

Informacje o dostępności węgla na innych składach węgla w Częstochowie można sprawdzać na rządowej stronie cieplo.gov.pl. Są tam oferty innych firm, oferujących zarówno paliwo importowane, jak i węgiel krajowy.

Źródło info: UM Częstochowa