AktualnościMiasto i region

Miejski Szpital Zespolony otrzymał nowe łóżka dla rodziców leczonych dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała na oddział pediatryczny Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Bony w Częstochowie osiem nowych łóżek. Mają one służyć rodzicom dzieci, którzy w czasie ich hospitalizacji sprawują nad nimi opiekę.

Łóżko dla rodzica czuwającego przy dziecku w szpitalu wciąż jest na wielu oddziałach pediatrycznych tylko marzeniem. Brak miejsca dla rodzica to nie tylko problem z jakością snu, ale także wrażenie bycia nieproszonym gościem.

– Fundacja Ronalda McDonalda zmienia rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych dzięki coraz większemu zaangażowaniu donatorów, przyjaciół Fundacji, którzy sami będąc rodzicami widzą, ile można zrobić, gdy zamiast mówić jak być powinno, proponuje się gotowe rozwiązanie problemu. Wiemy, że zmiana warunków pobytu rodzica z dzieckiem w szpitalu jest możliwa, zaczyna się od łóżka i nie można jej odkładać na przyszłość, jeśli nie chce się nagle być zaskoczonym wyborem: karimata lub krzesło – mówi Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. 

8 łóżek dla częstochowskiego szpitala przekazali w imieniu Fundacji jej przyjaciele i donatorzy – Anita Bujanowska i Konrad Bajor, licencjobiorcy McDonald’s.

– Choroba dziecka i pobyt w szpitalu to trudny czas dla każdej rodziny. Z pomocą przychodzą wtedy wszystkie programy Fundacji. Jej misja „Aby rodzina mogła być razem” nabiera wtedy bardzo konkretnego wymiaru. Rodzice ogromnie doceniają fakt, że łóżko jest dla nich dostępne. Jesteśmy przekonani, że dobra jakość snu mamy i taty zawsze przekłada się na samopoczucie dziecka i atmosferę na oddziale – podkreśla Anita Bujanowska.

Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie przyznał, że nowe łóżka dla rodziców bardzo się przydadzą. – To sprzęt dobrej jakości, odpowiedni do szpitali, łatwy w umyciu i spełnia wszystkie normy. Rodzice muszą mieć dobre warunki również w szpitalu, kiedy są z dziećmi – podkreślił.