AktualnościMiasto i region

Miasto ogłosiło wyniki przetargu na budowę połączenia ul. Korfantego i ul. Bugajskiej. Kwota realizacji inwestycji to ponad 56 mln zł

Częstochowa ogłosiła wyniki przetargu na budowę połączenia ulicy Wojciecha Korfantego z Bugajską, które lepiej skomunikuje tereny przemysłowe z DK-46. Poprawi też rowerowe połączenie miasta z terenami jurajskimi.

Wpłynęły dwie oferty na realizację tej inwestycji, a korzystniejszą zaproponowała Firma Budowlana Anna-Bud z Warszawy. Mowa o kwocie ponad 56,6 mln zł.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi łączącej ul. Korfantego z ul. Bugajską o długości 1,8 km (od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej), budowę dwóch łącznic oraz przebudowę DK-46. W ramach prac zaplanowano wykonanie konstrukcji jezdni, poboczy, ciągów pieszo-rowerowych, chodników, zatok autobusowych projektowanej drogi oraz przebudowę dróg towarzyszących. Inwestycja ma łączyć tereny inwestycyjne i zakłady produkcyjne z drogą DK-46 oraz z gminami sąsiednimi, poprawi także jakość połączenia rowerowego Częstochowy z Olsztynem.

Zgodnie z zapowiedziami Częstochowa ma otrzymać na ten cel 30 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Programu Inwestycji Strategicznych.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych umowa z wykonawcą zostanie zawarta po uzyskaniu promesy inwestycyjnej w ramach Polskiego Ładu.

źródło: UM Częstochowa