AktualnościKulturaMiasto i region

Mery Spolsky pojawi się na Festiwalu Frytka-OFF

W sobotę, 25 czerwca, na scenie w Parku Lisiniec zobaczymy Mery Spolsky. To jedna z wielu gwiazd, które zagrają podczas tegorocznego Festiwalu Frytka OFF.

Mery Spolsky od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej jako jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek młodego pokolenia. Pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje, a jednocześnie gra na kilku instrumentach, projektuje swoje stroje sceniczne i sprawuje pełną pieczę nad wizualnym aspektem swojej twórczości. Śmiało można nazwać ją artystką kompletną – czytamy na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

W 2017 roku wydała debiutancką płytę pt. „Miło Było Pana Poznać”. Drugi album pt. „Dekalog Spolsky”  ukazał się w 2019 roku. Mery bawi się na nim konwencją dekalogu i prezentuje dziesięć własnych życiowych zasad w postaci dziesięciu piosenek. Oba albumy były nominowane do nagrody Fryderyk.

W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, a niedługo potem nowatorski, muzyczny audiobook.

źródło: UM Częstochowa