AktualnościMiasto i region

Lubliniecka policja: czworonożna „funkcjonariuszka” Abi wywęszyła ponad 800 g amfetaminy

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Koszęcin, u którego w domu znaleźli ponad 800 gramów amfetaminy. W znalezieniu narkotyków pomógł częstochowski duet – asp. szt. Wojciech Bożek ze swoim psem służbowym „Abi”. Czworonożna „funkcjonariuszka” jest wyszkolona do tego rodzaju działań.

W ubiegłym tygodniu częstochowski duet został zaangażowany do czynności wykonywanych przez kryminalnych z Lublińca. Dzięki pomocy Abi, kryminalnym udało się zatrzymać 36-latka, który w domu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Za posiadanie ponad 800 gramów amfetaminy 36-letni mieszkaniec gminy Koszęcin trafił do aresztu. O zdarzeniu można przeczytać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

5-letnia Abi służy w częstochowskiej komendzie od lipca 2018 roku. Razem ze swoim przewodnikiem – sierżantem sztabowym Wojciechem Bożkiem odbyła specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podczas którego została przygotowana do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających. Od tamtej pory bierze udział w wielu akcjach prowadzonych nie tylko na terenie Częstochowy i powiatu, ale również jednostek ościennych.

źródło: KMP Częstochowa

Jeden komentarz do “Lubliniecka policja: czworonożna „funkcjonariuszka” Abi wywęszyła ponad 800 g amfetaminy

Możliwość komentowania została wyłączona.