AktualnościMiasto i region

LIBERTY Częstochowa zapowiada zwiększenie wysyłki blach

LIBERTY Częstochowa planuje zwiększenie wysyłki blach do 85 tysięcy ton miesięcznie. Nowy cel jest częścią strategii „55-65-85″ ogłoszonej przez Tokera Ozcana, nowego dyrektora generalnego Greensteel EMEA w Grupie LIBERTY Stee, który pierwszy raz odwiedził zakład.

Plan początkowo zakłada osiągnięcie miesięcznych dostaw 55 000 ton blach GREENSTEEL do kwietnia 2022 roku. Kampania jest promowana w zakładzie, aby zaangażować wszystkich pracowników w przyszły rozwój częstochowskiej huty. Cel ten ma zostać osiągnięty przede wszystkim dzięki remontom planowanym w walcowni blach grubych w 2022 roku, które obejmą modernizację obu linii cięcia, a także dzięki usprawnieniu logistyki i załadunku blach. Częścią nowej strategii będzie również rekrutacja i szkolenie nowych pracowników produkcyjnych, tak aby zabezpieczyć długoterminową przyszłość zakładu.

Toker Ozcan, który jest odpowiedzialny za działalność Grupy LIBERTY Steel w zakresie pieców elektrycznych GREENSTEEL w Liberty Częstochowa, Wielkiej Brytanii i Indiach powiedział: „Celem LIBERTY jest produkcja GREENSTEEL, przy użyciu nowoczesnej technologii, tak abyśmy mogli osiągnąć neutralność węglową do 2030 roku. Po wizycie w hucie widzę wyraźnie, że tutejszy zespół już teraz ciężko pracuje, aby osiągnąć ten cel. Wierzę, że Częstochowa ma wielki potencjał, jeśli będziemy w stanie nadal ulepszać naszą produkcję. Naszym najbliższym celem jest wysłanie 55.000 ton blachy miesięcznie, następnym celem jest 65.000, a naszym ogólnym celem jest wysłanie 85.000 ton miesięcznie do końca roku. Informujemy wszystkich w zakładzie, że „55-65-85″ jest tym, do czego dążymy.”

Krishnamoorthy Venkatasubramanian, Dyrektor Generalny Liberty Częstochowa, powiedział: „Bardzo się cieszę, że mogłem powitać Tokera i zespół, aby mogli na własne oczy przekonać się o wysokich umiejętnościach i zaangażowaniu naszej rodziny tu, w Hucie. Mieli okazję porozmawiać z szefami każdej z naszych produkcji i poznać ich wyzwania i ambicje, a także podziękować im za wysiłek włożony w operacyjną i finansową zmianę, którą osiągnęliśmy w tym roku. Teraz z ufnością patrzymy na rok 2022.”

żrodło: Liberty Częstochowa