AktualnościMiasto i region

LIBERTY Częstochowa partnerem drużyny siatkówki kobiet

LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o. została oficjalnym partnerem Klubu Sportowego Częstochowianka, którego siatkarki występują w I lidze. Jest to pierwsza umowa sponsorska podpisana przez częstochowską hutę, od momentu przejęcia jej przez Grupę LIBERTY Steel na początku tego roku.

Umowę podpisali prezes klubu Alina Dobrzańska, wiceprezes Robert Fraś oraz Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor generalny Liberty Częstochowa Sp. z o.o., który powiedział: – LIBERTY nie tylko chce być znane jako główny producent GREENSTEEL w Polsce, ale także chce wzbogacić życie społeczne Częstochowy. Wiemy, że siatkówka jest bardzo popularna w Polsce i mamy nadzieję, że nasze wsparcie lokalnej drużyny pomoże jej odnosić zwycięstwa.

Klub Sportowy Częstochowianka został założony w 1936 roku. Obecnie jego siatkarki grają w I lidze i chcą awansować do Tauron Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w Polsce. Trenerem zespołu jest były wybitny siatkarz Andrzej Stelmach, olimpijczyk z Atlanty i Aten. W różnych grupach wiekowych KS Częstochowianka szkoli ponad 200 dziewcząt. Klub ma długą historię współpracy z częstochowską hutą, która sponsorowała go do 2008 roku. W przeszłości huta była również właścicielem klubu sportowego RKS Raków Częstochowa i sponsorem kobiecego klubu piłkarskiego UKS Gol.

– Bardzo się cieszymy, że wznawiamy współpracę z LIBERTY Częstochowa. To dowód życzliwości i zaufania do naszego klubu. Mamy nadzieję, że zarówno Częstochowianka w siatkówce, jak i LIBERTY Częstochowa w przemyśle stalowym będą odnosiły sukcesy – powiedziała Alina Dobrzańska, prezes KS Częstochowianka.

W zamian za jednorazowe wsparcie finansowe, nazwa LIBERTY Częstochowa pojawiła się na koszulkach zawodniczek oraz będzie promowana w materiałach przygotowanych przez klub i w postaci reklam podczas meczów rozgrywanych w Hali Sportowej Częstochowa.