AktualnościKultura

Konkurs „Śląskie Orły Wolontariatu – Wolontariusz 2021” otwarty

Ruszył organizowany przez samorząd województwa konkurs, którego celem jest docenienie osób bezinteresownie angażujących się w troskę o drugiego człowieka. Do konkursu zgłaszać można zarówno pojedynczych wolontariuszy, jak i organizacje, bez względu na obszar zaangażowania publicznego.

Nominacji dokonywać mogą osoby fizyczne i organizacje pozarządowe wspierające wolontariat. Jeden podmiot może wskazać dwie kandydatury, po jednej na kategorię. „W trudnych czasach wsparcie innych jest szczególnie istotne, dlatego warto doceniać trud osób, które bezinteresownie pomagają innym” – zwraca uwagę Beata Białowąs, członek zarządu Województwa Śląskiego.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: wolontariat indywidualny i organizacja działająca w obszarze wolontariatu. Kapituła konkursu przyjrzy się kandydatom pod kątem ich zaangażowania, skuteczności, innowacyjności podejmowanych przedsięwzięć oraz partnerstwa w pracy.

Zgłoszenia można nadsyłać do 5 grudnia 2021 roku. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://slaskieorly.slaskie.pl/

Źródło zdjęcia: MTSOfan on Foter