AktualnościMiasto i region

Kompostownia Przemysłowych Osadów Ściekowych w Częstochowie? Radna ostrzega

Radna Miasta Częstochowy Krystyna Stefańska w środę 8 czerwca opublikowała na Facebooku post, zgodnie z którym w mieście ma powstać Kompostownia Przemysłowych Osadów Ściekowych. Kompostownia ma przerabiać wszystkie odpady z kanalizacji, szlamy poprzemysłowe, obornik, gnojówkę i inne. Radna zaznacza, że jednym ze skutków działalności kompostowni może być m.in. skażenie wody w studniach głębinowych.

Poniżej zamieszczamy pełną treść posta:

ALARM DLA MIESZKAŃCÓW CZĘSTOCHOWY!!! ALARM DLA MIESZKAŃCÓW ZAWODZIA-DĄBIA I MIROWA!!!

Informuję, że w Częstochowie przy ulicy Legionów ( obok koksowni ) ma powstać jedna z 3 największych Kompostowni Przemysłowych Osadów Ściekowych w Polsce. Kompostownia ma przerabiać wszystkie odpady z kanalizacji, śmierdzące szlamy poprzemysłowe, obornik, gnojowkę i inne.
Problem odoru, będzie dotyczył całego miasta i miejscowości sąsiadujących np. Olsztyna , Srocka, Brzyszowa, ponieważ samochody wypełnione śmierdzącym szlamem mogą poruszać się przez ulice każdej z dzielnic i każdej miejscowości. Budowa tej śmierdzącej inwestycji jest blokowana przez mieszkańców całej Polski. PROSZĘ O WSPÓŁPRACĘ, by nasze miasto nie zostało skażone odorem, by nie doszło do skażenia wody pitnej w studniach głębinowych, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie terenu przeznaczonego do realizacji tej instalacji. Ujęcia wody pitnej w Mirowie obsługują teren Częstochowy, Poczesną i Blachownię.

Tylko WSPÓLNIE możemy zablokować inwestycję znacząco oddziaływującą na środowisko.
Proszę zgłaszajcie się do zbierania podpisów.

źródło: Krystyna Stefańska/Facebook