AktualnościKulturaMiasto i region

Kolejny sezon w Teatrze im. Adama Mickiewicza za nami. Zobaczcie podsumowanie

Sezon artystyczny w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie dobiegł końca. W związku z tym zespół teatru dokonał podsumowania, ale też zdradził co nieco o planach na najbliższy czas.

Zespół zrealizował cztery premiery: Strefa Zero w reż. André Hübnera-Ochodlo, Kandyd, czyli optymizm w reż. Rafała Szumskiego, Makbet w reż. André Hübnera-Ochodlo oraz najnowszy spektakl Mały Książę. Opowieść w reż. Agnieszki Baranowskiej). Częstochowski teatr zaprezentował łącznie blisko 300 przedstawień, w tym ponad trzydzieści spektakli gościnnych i wyjazdowych. Odwiedziło go w tym sezonie ponad 41 tysięcy widzów.

W ramach działań edukacyjnych z kolei odbyły się rozmowy z młodzieżą po spektaklu „Stopklatka” oraz liczne spotkania z Adamem Machalicą. Nie zabrakło warsztatów – te czteromiesięczne dla dorosłych zwieńczył pokaz spektaklu „Małe stacyjki” na podstawie tekstów Kabaretu Starszych Panów, przygotowany przez uczestników warsztatów, w reżyserii Marka Ślosarskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie widzowie mogli liczyć na otwarte drzwi, nawet na te prowadzące za kulisy na scenie. Ostatnim dużym wydarzeniem był lipcowy I Festiwal im. Piotra Machalicy.

– To był znakomity sezon, a kolejny będzie jeszcze lepszy i pełen nowych pomysłów. Dziękujemy, że z nami jesteście. Dbajcie o siebie, pamiętajcie o nas i do zobaczenia we wrześniu w Teatrze – komentuje Ewa Skowronek z działu promocyjno-literackiego Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Aktualnie w Teatrze trwają przygotowania do najnowszego spektaklu pt. „Grupa krwi” Anny Wakulik w reż. Agaty Biziuk. Premiera zaplanowana jest na 10 września. Spektakl powstaje w ramach projektu „Dramatopisanie” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, który dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: UM Częstochowa