AktualnościMiasto i region

Koksownia Częstochowa Nowa proponuje tańszy koks zamiast droższego węgla

Koksownia Częstochowa Nowa przedstawiła ofertę sprzedażową, w której możemy nabyć koks opałowy i ekogroszek. Jakiś czas temu przedstawiciele częstochowskiej koksowni proponowali zastąpienie węgla koksem, który jest o 20% do 30% wydajniejszy od węgla. To też powoduje, że opalanie koksem jest po prostu tańsze. Do tego koks będzie wypierał węgiel z rynku opałowego, ponieważ nie powstaje dym przy jego spalaniu, a tym samym nie ma zjawiska smogu.

Ekogroszek Premium to nowoczesny niskoemisyjny produkt stworzony i rozwijany we współpracy z Polskim Instytutem Technologii Paliw i Energii w Zabrzu – informują przedstawiciele firmy. – Produkowany w Koksowni Częstochowa Nowa Ekogroszek Premium cechują wysokie parametry jakościowe. Niska zawartość siarki i popiołu oraz wysoka wartość opałowa 28 MJ/kg gwarantuje efektywne ogrzewanie, przy wyraźnie niższym zużyciu w stosunku do paliw tradycyjnych – podkreślają.

Ceny koksu prezentują się dość ciekawie: koks groszek 10-30 mm kosztuje 2200 zł za tonę, a koks 30-60 mm 2500 zł za tonę. Wkrótce będzie dostępny ekogroszek w cenie: 2500 zł za tonę (ekogroszek 5-31,5 mm). Wydaje się jednak, że oferta dedykowana jest przedsiębiorstwom i osobom bardzo zamożnym, ponieważ minimalny załadunek to 25 ton co po przemnożeniu przez podane ceny daje dość pokaźną sumę. Niemniej każdy może zaopatrzyć się w opał koksowy.

Więcej informacji uzyskamy, pisząc na adres-mail: biuro-handlowe@koksownianowa.pl lub dzwoniąc pod nr 343 449 817.