AktualnościKulturaMiasto i region

Kino OKF „Iluzja” zaprasza na „Ferie z filmem”

Częstochowskie kino OKF „Iluzja”, z okazji nadchodzących ferii zimowych, przygotowało na najbliższy miesiąc serię atrakcji dla dzieci. Od 12 do 27 lutego zaplanowano seanse filmów animowanych, a 18,19 i 20 lutego także warsztaty plastyczne.

Wśród prezentowanych bajek najmłodsi będą mogli zobaczyć:

,,Moja mama gorylica” – Pewnego dnia przed domem dziecka „Czysty Kąt”, na starannie zagrabionej żwirowej alejce, hamuje z piskiem opon samochód. Wysiada z niego… gorylica! Przyjechała, by adoptować jedną z sierot. Niemal od razu wie, które to będzie dziecko. Biedna Jonna! Tak marzyła, żeby jej mama była elegancka i pachniała perfumami. Gorylica jest wielka‚ niezgrabna i niechlujnie ubrana. W dodatku podobno pożera dzieci. Niestety Jonna nie ma wyboru. Jaki los ją czeka? Czy spełnią się jej obawy? I czy wróci do domu dziecka, gdy tak postanowi urząd gminy?

,,Wiki i jej sekret” – Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

,,Dziki Zachód Calamity Jane” – Historia 12-letniej Marthy Jane, która musi zająć się swoim rodzeństwem, kiedy jej ojciec zostaje ranny w poważnym wypadku. Sfrustrowana ograniczeniami, związanymi z płcią, Martha Jane postanawia przebrać się za chłopca, aby lepiej wypełniać swój obowiązek wobec rodziny, a także realizować pragnienie wolności i przygody. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież. Postanawia uciec, zdeterminowana, żeby udowodnić swoją niewinność.

,,Skarb Mikołajka” – Bohater ponadczasowych dzieł, uwielbiany przez dzieci i dorosłych Mikołajek, powraca na kinowe ekrany. Tym razem przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce. Trzecia odsłona filmowych przygód Mikołajka to humor, akcja i atrakcje, które zadowolą nie tylko wiernych fanów bohatera, ale i tych, którzy dopiero wkraczają do jego świata.

,,Martin i magiczny las” – Młody chłopak z miasta, musi spędzić dwa tygodnie na letnim obozie w górach. Jest jednak jeden haczyk – nie będzie miał dostępu do telefonu. Spędzi czas w otoczeniu przyrody– śpiąc w tipi, myjąc się w potoku, gotując posiłki na ognisku i bawiąc się w okolicznych lasach. To co miało być karą, przyjmie nieoczekiwany obrót. Martin świetnie odnajduje się w nowej rzeczywistości i zaprzyjaźnia z żyjącymi w lesie zwierzętami. Okazuje się, że potrzebują one jego pomocy w walce z chciwymi deweloperami, którzy zamierzają zniszczyć ich naturalne środowisko.

18,19 i 20 lutego o godzinie 12.00 OKF zaprasza na warsztaty tematyczne. W piątek młodzi projektanci, architekci i konstruktorzy będą mieli za zadanie stworzyć makietę westernowego miasteczka. W sobotę miłośnicy koni, mając do dyspozycji różnorodne materiały plastyczne będą tworzyć pełnowymiarowe rącze rumaki. Na niedzielnym spotkaniu, każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia swojego unikatowego amuletu – Łapacza Snów.

Bilety (w cenie 13 zł na seanse filmowe oraz 10 zł na warsztaty) do nabycia w kasie OKF.

źródło: UM Częstochowa/OKF „Iluzja”